Stáj Minstroe | 1. díl

29. února 2012 v 7:00 | » alex |  Stáj Minstroe
Přidávám první díl Stáje Minstroe. Dnes je takový nudný, skoro nic se tam neděje.. :D Přímá řeč je označená tučným písmem.

Já a moje mamka Brittany jsme jely až do Jorviku. Projely jsme bránou a zaparkovaly nedaleko ní. Rychle jsem vystoupila a rozhlédla se do známé krajiny. Uviděla jsem koně pasoucí se na pastvě a musela jsem se pousmát.

"Mish, zlatíčko, jestli se chceš porozhlédnout, klidně můžeš. Ale do našeho domu ještě nechoď. Není tam vybaleno a navíc.. co by jsi tam dělala." Řekla mamka a začala vytahovat kufry z auta.

"Jasně." Usmála jsem se a přemýšlela, kam mám jít. Koukla jsem se na vodu. Napadlo mě jít k ní.
Vedle vody byly skály, tak jsem mezi ně vlezla a sledovala pohyb vody. Mamka stále byla u auta a vybalovala věci. Občas jsem se na ni otočila a koukala se. Ona poté s kufry odešla do domu a začala vybalovat věci z kufrů.
Lehla jsem si na skálu a s pohledem na vodu jsem usnula.
Probudila jsem se. Už se stmívalo, a tak jsem se šla podívat, co se kde stalo a co se změnilo. Šla jsem se krátce projít po schodech, na kterých jsem kdysi ráda vysedávala a kecala s kámoškami. Koukala jsem se na celé okolí, ale potom ke mě přišla Brittany.

"Mish, měla bys už jít domů. Je dost hodin, jen se koukni." Usmála se a odešla.

"Za chvíli přijdu, neboj se." Chvíli jsem tam ještě byla, ale poté jsem se vydala na cestu k našemu domu.
Šla jsem tedy k domu - měl velkou zahradu, byl blízko stáje a všeho společného s ní. K vchodovým dveřím vedlo několik schodů. Rychle jsem přes ně skočila a když jsem vešla, hledala jsem kuchyň. Vzala jsem si nějaké jídlo a šla do svého pokoje v druhém patře.
Pustila jsem si hudbu a začala jíst. Bylo už hodně hodin, mamka již spala. Hudbu jsem vypla a seděla jsem na posteli. V tom se z venku ozval nějaký zvuk.
Vydala jsem se z domu a šla směrem k jinému domu. Zazvonila jsem. Oblékla jsem si rukavice, protože mi byla zima. Čekala jsem, až mi někdo přijde otevřít.
Stála jsem tam přes 10 minut, zvonila jsem víckrát, ale stále nikdo nechodil. Stáje byly zavřené, všude bylo ticho.
Koukla jsem se do venkovní jízdárny. Skoro nic jsem v té tmě neviděla. Uslyšela jsem přijíždějící auto, ale zřejmě se mi to jen zdálo. Opřela jsem se o ohradu a čekala, až se někdo ozve z domu, nebo až znovu uslyším ten podivný zvuk.
Stále stát už mě unavilo. U stájí jsem uviděla pár laviček. Na jednu, čistou, jsem si sedla a pokračovala ve sledování. Uviděla jsem člověka v dálce, ale neměla jsem sílu za ním jít. Opřela jsem se o silnou, studenou zeď a pokoušela se zavřít oči. Usnula jsem po několika minutách, protože jsem byla hodně unavená.
Ráno jsem se probudila a celé okolí již bylo vzhůru. Rodiče o ničem nevěděli, nikdo o tom nevěděl. Jenom možná nějaká blondýna a takový kluk, kteří stáli nedaleko. Koukala jsem se na vrata od stáje. Objevil se u nich strýček a otevřel je. Vkročil do ní a začala zřejmě pracovat.
Bolelo mě z té noci celé tělo, a tak jsem pomalu vstala a vydala jsem se k ohradě. Opřela jsem se o ní a sledovala vše, co se dělo.
George se postavil před stáj, protože už měl práci hotovou. Tak jsem k němu šla.

"Můžu dnes jezdit v jízdárně? Vezmu si jakéhokoli koně, kterého mi dáš - je mi to jedno, vždyť víš, že zvládnu skoro každého koně." Usmála jsem se na něj. "A takhle pojedu. Jenom si vezmu rukavice."

"Ale jasně. Vezmi si Hannie." Odešel do stáje a šel k boxu Hannie. "Běž se připravit, můžeš se jít třeba kouknout do obchůdku nebo s někým pokecat." Šla jsem za ním do stáje a chvíli ho sledovala. Poté jsem se vydala hledat ten obchůdek, co mi doporučil.
Našla jsem ho. Uviděla jsem milého pána, okolo obchodu spoustu krabic a nějaké zboží.

"Dobrý den." Řekla jsem a usmála jsem se. "Máte zde jezdeckou vestu a tričko? Také bych ještě chtěla seno. Pro koně." Ukázala jsem na všechno, co jsem chtěla. Oblečení bylo sladěné do červené barvy, i když jí moc nemusím, líbilo se mi to.

"Á, dobrej. Jistě, to bude za 100." Koukl se na mě, vzal zboží a podal mi je.

"Děkuji." Usmála jsem se. Zaplatila jsem a odešla domů. Do skříně v pokoji jsem si uložila oblečení a poté jsem se šla připravit na jízdu.
Za ohradou jsem uviděla nějakého kluka. Měl až zářivé vlasy a krásně opálenou pleť.

"Ahoj." Řekla jsem, když jsem přišla k němu a též jsem se opřela o ohradu. "Já jsem Mishel. Mishel Minstroe. Ale říkej mi Mish." Usmála jsem se.

"O tobě už jsem slyšel. Jinak, jsem Damon." Usmál se. "Jezdíš už dlouho? Nebo patříš mezi začátečníky?"

"Patřím mezi zkušené. Jezdím od 7 let. Tady jsem vyrůstala. Kdysi se ta stáj jmenovala Černá hvězda, ale kvůli tomu, že jsme se odstěhovali, tak to pojmenovali po mě."

Damon a já jsme si dál povídali. Až jsem zapoměla na "trénink"..
"Jdu pryč, nebudu čekat až do půlnoci. Kdyžtak zítra, nebo jeď sama. Tak nashle." Řekl George a nechal otevřenou stáj. "Ale Mish, máma mi řekla, ať už jdeš." Poté odešel.

"Dobře, strejdo." Zasmála jsem se a otočila zpět k Damonovi. "Tak já půjdu. Měj se. Zítra možná pojedu s Hannie na vyjížďku, tak můžeš i ty." Usmála jsem se a odešla jsem domů. V pokoji jsem se převlékla, navečeřela se a usnula.

DISKUZE
1. Líbí se Ti nový komix Stáj Minstroe?
2. Jak to bude dál probíhat mezi Damonem a Mish?


alex se loučí. s komixem zase příští středu. pá:]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ai <3 ~ | Web | 29. února 2012 v 12:17 | Reagovat

Jo je to pěkný škoda že se v tý hře endá nic moc dělat..
Nic Damon tam bude pořád jen stát :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama